Misja

NASZA MISJA

Współczesny człowiek żyje w dwóch światach: świecie rzeczywistym i cyberprzestrzeni. W cyberprzestrzeni umieszcza swoją wiedzę, przenosi do niej znane sobie instytucje, dzieli się marzeniami i obawami.

Tym drugim światem coraz częściej, zwłaszcza dla młodych ludzi staje się Internet.

Internet jako medium o praktycznie nieograniczonym zasięgu stał się powszechny i dostępny z każdego miejsca na świecie. Niesie on ze sobą wiele korzyści, których istnienie jest niezaprzeczalne. Jednakże obok wspomnianych korzyści, Internet jest również narzędziem mogącym nieść wiele zagrożeń. Jest miejscem, gdzie obok wspaniałości Człowieka, możemy spotkać jego podłość. Na zagrożenia, które można napotkać korzystając z Internetu, szczególnie narażone są osoby przyjmujące bezkrytycznie wszelkie zamieszczone tam informacje oraz bezwarunkowo ufające osobom poznanym w Sieci.

Internet jest również miejscem, gdzie można znaleźć przepisy i rady na praktycznie każda okazję. Nie powinno być zatem zaskoczeniem, że w Internecie przy odrobinie cierpliwości można znaleźć informacje pseudomedyczne, które przyjmowane bezkrytycznie mogą okazać się groźne dla zdrowia i życia, przepisy na skonstruowanie bomby, czy instrukcje na temat metod popełnienia samobójstwa.

Internet jest również miejscem, gdzie przy użyciu narzędzi w nim dostępnych można skrzywdzić drugiego człowieka.

Naszą misją zatem, jest szeroko pojmowana edukacja do bezpieczeństwa w Internecie, adresowana do uczniów, rodziców i nauczycieli, mająca na celu wskazać zagrożenia spowodowane niewłaściwym korzystaniem z sieci, oraz poprzez właściwe prowadzenie zajęć wypracowanie narzędzi mogących zminimalizować wszelkie zagrożenia tego typu takie jak np. cyberprzemoc, sexting, stalking, grooming, ryzykowne kontakty z osobami obcymi dostępnymi za pośrednictwem Internetu i wiele innych.

Z uwagi na charakter działalności, prowadzimy zajęcia na terenie całego kraju.